"My vám dáme více, než ta druhá strana..."

13. října 2013 v 19:31 | Negramot
Volby jsou za dveřmi, to vám nemusím jistě připomínat, ony se vám totiž připomínají sami. Zas sem jednou vyjela z naší dědiny a nestačili mi dvě ruce, billboardy jsou na každém rohu. Každý vám slibuje, jak se o vás postará, jak vás z chaosu, který zemi vládne, vytáhne.
"Proč jim nevěřit? Stará, dem volid ČSSD, sibujou hory doly..."
Ano, samozřejmě, kdo by nevěřil billboardu, tak se na nás tak hezky usmívají svým vyběleným chrupem. Hezky se zubí, neníliž pravda. Tak vám slibují, jak se politici nebudou ohánět politickou imunitou a že se budou spovídat jako každý "normální" občan tohoto státu.

Asi kroutíte hlavami a někteří vypouštíte ošklivá slova o našich věrných strážcích, kteří bdí nad námi dnem i nocí. Ano, samozřejmě nadávání nikomu a ani ničemu nepomůže a tak hurá volit, ale koho? Mnoho lidí se potýká s tím, koho volit. Ono vybrat to "menší zlo" neni zas až tak jednoduché, jak se může zdát. Přece jen, co nám vše slibují, už slyšíme cinkot penízků, výplatní pásku, kde přibylo jedno desetinné číslo, už vidíme usmívající se úředníky, jak nám přejí hezký den a ujišˇˇtují nás, že to, že jsme se spletli vůbec nevadí a oni, že to rádi opraví (OK, tak tuto je scifi).

TAkže dnešek by ste mohli věnovat přemítání o tom, jak se nedostat ještě do většího srabu a jak si nepřevrhnout židli, na které stojíte se smyčkou na krku. Vím, že jsem asi až přespříliš praktická, ale hodně slýchám, že pokuˇˇd volby dopadnou neočekávaně (s něčí pomocí, že pane Klaus)
Takže se modleme, možná se vše nezmění přes noc, ale věřím, že jednou se mí potomci budou dívat na ideální svět, budou žít v dostatku a nebudou nadávat na finanční nedostatky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 13. října 2013 v 21:20 | Reagovat

Ano, slibují všichni, nejlepší slib je "Každému nadprůměrný plat."
Na plakátech sice není, ale tak je to v porovnání slibů a reality.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama