Politická korektnost není náš problém - jsme si jisti?

13. prosince 2012 v 18:03 | Má osoba
Asi si myslíte, že toto téma je spíše pro USA nebo nějaké radikálnější země. Někdo ani neví o co jde. TAk pro ten druhý případ: politická korektnost znamená, že i když se to nezdá, ale lidé a hlavně média nesmí říkat vše, co si myslí, nebo vše co je pravda. Jestli kroutíte hlavou a říkáte si, že toto je už za námi a oháníte se slovem demokracie, musím vás, snad i bohužel, opravit.

Na začátku jsem zmínila USA a proč? Jelikož k politické korektnosti se uchylují spíše země, které nechtějí, aby je ostatní napomínali za nelidské počínání a to například za rasismus. Nechtějí, aby byli pokáráni, vyzdviženi jako země, které zastávají spátečnické myšlení.
Teď musím argumentovat, proč si to myslím, obhájit své tvrzení, jelikož vím, že jsem jeliman mezi blogery a to i věkově. Nezažila jsem toho moc a můj politický rozhled nemůže být takový, jako u starších a více vnímavější...

Politická korektnost, co to vlastně je? Je to způsob myšlení, je to potlačování čehokoliv špatného. Jako vždy, základní myšlenka byla myšlena v dobrém smyslu, ale člověk je tvor poněkud extrémní a tak se nemůžeme divit, že se z toho stalo něco jiného a to přesně extrémistická věc, u které vždy vítězí "slabší" a "opovrhovaní" mají výhody.
Zdá se vám na tom něco špatného? Nejsem rasista a nemám názory, tedy mám, ale rozhodně stojím na straně slabších a hlavně nevinných.

Stojím takříkajíc na straně dobra a tak jen podporuji řešení problémů, ale ne extrémní. Korektnost se už může brát za sport, která má své špičkové hráče a také hráče, kteří nehrají podle pravidel.
Znamená to, že ti lidé, kteří to berou za sport, jakmile řeknete něco špatně, či v dnešní době zazpíváte tak notoricky známou písničku jako Bílá, bílá, jste hned rasista a jste odvrženi ze sportovcova okolí.
Ano, zdá se vám to směšný důvod, ale víše zmíněná písnička byla opravdu prohlášena za rasistickou. Je to normální? Pak by jsem mohla i téma týdne (noční tvorové). Na všem se dá najít něco diskriminačního a tak je to silnmá zbraň, která může potopit nejednu silnou osobnost.

Proč lidé vše, co má sloužit dobru, převtělí na zlo? Od pistole, přez střelný prach až k politické korektnosti. Není to systémem, ale vlivnými osobami, které ten systém korigují. Nikdy nic nebude spravedlivé a akorát, možná že někdy v budoucnosti, ale to by lidé nesměli být jaký sou ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ray Procter Ray Procter | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 19:31 | Reagovat

Pravda. :) máš zajímavé články a pěkně je píšeš ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama