Něco je špatně...ale co?

25. října 2012 v 19:43 | Má osoba
Kouknu se na účtenku ze supermaketu a div, že neomdlím. Za co chtěli dvě stovky? Vždyť jsem šla pro mlíko a pár drobnostích. Znovu jsem se podívala do poloprázdné igelitky: Něco je špatně...


Z úvodu si můžete myslet, že budu nadávat na stále se zvyšující DPH, ale ne! Jelikož jsem Čech, tak o čem by jsem nazačátku mluvila, než o naší matičce zemi, úrodné to dědině v kotlině, kde praotec Čech našel své zalíbení v hájích, lesích, řekách. Dnes by se mohl zhlédnout akorát v továrnách, smogu, všudypřítomné řepky a samozřejmě ve městech. Nevím, zda by se ještě pokoušel hledat řeky překypující rybami, teda nezmutovanými a nepoškozenými, nevykrmenými a nijak neupravovanými ;-)

Večer se bojíme vylézt z domu, jelikož se bojíme okradení, znásilnění a jiných, velice nepříjemných, chvil. Jsme jak myšky mezi betonovými stěnami, bojíme se zajít za kout v podezření, že za rohem čeká kočka a chce nás sežrat. Tiskneme si kabelku k tělu a vyhýbáme se "podezřelým" místům. Zatímco podivná individua obývají parky a uličky, my se jim pokorně vyhýbáme a dbáme na to, aby jsme je nevyrušili. Jdeme po ulici znečištěné od opilců, kteří nevědí, kdy mají dost a pak hodí skleněnou flašku na zem.
Modlíme se, aby jsme nenašli balík peněz, mobil, klíče, jelikož pak budete podezřený, že jste to ukradla a když najdete dvěstě tisíc, majitel vás zažaluje, že jste mu z toho něco ukradl.
Jestli si říkáte, že něco není v pořádku, máte pravdu.

Zvolíme si někoho a pak se de a udělá se stejně, co chtějí ostatní. Pokaď nás někdo ohrožuje, máme smůlu, až nás zabije, možná s tím policie bude něco dělat. Tamhle se vykrádají obchody, řidiči jsou neomalený a policisti jsou a kontrolujou pejskaře, zda-li mají pytlík a jestli ne, běda vám!!! Pokaď vás srazí řidič, který přepálil rychlost, nalítli jste mu na auto a máte štěstí, že vás nezažaloval, i když vy jste na vozíku.
A co teď? Je vše OK?!

Nechci vás strašit, to ne, ale jsem rozenej pesimista, takže mě nevymluvíte to, že něco je špatně. Plané sliby, jak bude rovnoprávnost všech, jak je naprostá svoboda medií a přitom z jedné strany bulváry hází na všechny kolem sebe špínu a mnohá televize nesmí říct spoustu věcí, nebo nazvat lidi správným označením.
Jak dlouho už máme slíbený ten blahobyt? Kdy se dostaví? To je to pořád ve vývoji? otazníky se množí a člověku se motá hlava. Je diskriminace, ale na druhé straně se ta diskriminace dotáhla do extrému. Proč už neříkáme Eskymáci, ale Inuiti?

Nikdo si nepřeje, aby byla další válka, ale ropa dochází, neonbnovitelné zdroje docházejí a lidí je stále víc. Co až dojde voda? Co až bude obydlen i poslední kousek pouště? Co až se stromy vykácejí? Co pak hodlají naše milé, chytré hlavičky podniknout????

Kdy konečně i ostatní pochopí, že přeci jen je něco špatně...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miss unknown ♡ Miss unknown ♡ | Web | 25. října 2012 v 20:30 | Reagovat

moc dobře napsané..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama