Alkohol je chleba chudých

15. října 2012 v 19:58 | Má osoba
Alkohol je chleba chudých, ano, je to bohužel pravda. V době různých krizí se lidé uchylují k utišujícím prostředkům, jako jsou drogy, léky a alkohol. Je mi to trpné zmiňovat, ale taková metylalkoholová aféra. Kdo byl obětí? Lidé, kteří se chtěli napít alkoholu a nekoukali na kvalitu, ale na peníze, takže brali alkohol z druhé ruky (nemluvím o těch, co se otrávili v hospodě, nebo si koupili alkohol od likérky drak). Ale kdyby si lidé koupili radši rum od Božkova, tomuto se mohlo předejít. sice poté alkohol zakázali, ale když jste slyšeli lidi: "Tak si ho nakoupíme do zásoby.", je to normální?


Vše souvisí ze vším. Kdyby se nezvyšovaly daně, nebyl by alkohol tak drahý → byl by přístupný i ostatním vrstvám společnosti → bylo by méně otrávených. Samozřejmě také k tomu přispěla láska českého národa k alkoholu, což je také špatně, ale proč se pije? aby se zahnaly chmury a z čeho jsou ty chmury?
Nejsem tu od toho, aby jsem moralizovala, chci jen poukázat, že to nebyla jen chyba výrobců.
Tresty by jsem samozřejmě požadovala mnohem větší, každou osobu každému přičíst na triko. Ale bohužel, justice rozhodla.
Ale aby jsem se nebavili jen o metylalkoholové aféře, pojďme se bavit o alkoholu jako takovém.
Ruku na srdce, kdo si z vás i menších nedá loka piva po vepřu knedlu zelu? Po pivu krásně slehne a je vám lépe. Říkáte si, malý doušek nezabije, ba je to zdravé. Dříve se dětem dávala lžíce slivovice, aby nebyly nemocný, dnes je to naprosto jiné.

Jistě znáte pořekadlo: opilý řidič, veselý vrah
Bohužel to stále platí. Mladí si neuvědomují rizika, napijí se a jdou se předvádět na silnici.
Samozřejmě tomu dodají grády, když jedou 150 Km/h a k tomu do sebe nalili čtyři panáky a sud piva.
Mluví se o tom neustále, stále se varuje, stále se upozorňuje, dělají se spoty, které nejsou vůbec hezké, ale co naplat? lidé stále jezdí podnapilý, nebo opilý.
¨Mnoho z nich si neuvědomuje, že se nemusí stát něco jen jim, ale můžou zabít člověka. Možná, že oni přežijí, ale ten druhý, spořádaný, který jezdí podle pravidel, má tři děti a těhotnou snoubenku, to už přežít nemusí a pak si to onen opilec nese na bedrech celý život.
Výše uvedený obrázek vám může přijít vtipný. Úplně by jsem s ním nesouhlasila, myslím si, že dnes je tu spousta vzdělaných lidí.
Můžu vám znovu opakovat, jak alkohol ničí mozkové buňky, můžete se jím otrávit, způsobuje cirhózu jater, ale to kouření také a alkoholik vám jen odvětí, že na něco umřít musí.
Miminko se narodilo opilé! Šokující zpráva. co si jen ty ostatní země o nás pomyslí? Matka, která má skoro termín, se opije, je to normální? samozřejmě že ne!
Jsme prostě takový a takový budeme, věřte mi, zdražování alkoholu to nevyřeší, jelikož poroste počet lidí, kteří dávají do oběhu mnohem levnější pančovaný alkohol.
S rostoucím počtem "pančovatelů" se zas bude zakazovat prodej alkoholu a tak nebude ani rum do cukroví . . .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama